Sağlık (İmamköy sağlık ocağı ve çocuk parkı)

   

 Köyde bir ebe vardır. Köyde ikamet etmekte olup, köy odası kendilerine lojman tahsis etmiştir. Lojman Çayyüzü mahallesinde olup bir odası halka hizmet vermek için kullanılmıştır. Şu anda iş yeri veya ev olarak kiraya verilecektir.

             Genelde halk sağlık ihtiyacını Aydın il merkezinden karşılamakta, Doğumlar, iğneler, serumlar ve diğer sağlık sorunlarını sağlık ocakları Hastaneler tarafından yapılmaktadır.

      Köy sağlık evi köyün ana caddesi üzerinde bulunan  çocuk parkı yanında yapılmıştır.

  Sağlık evi inşaatı daha önce düğün salonu için yapımı başlatılan fakat düğün salonu için kapasitesinin yeterli olmamasından dolayı bu inşaat sağlık evi inşaatına dönüştürülmüştür.

 

27 Mayıs 2011 tarihinde Başbakan Tayip ERDOĞAN’ın Aydına gelmesi ile sağlık evi açılışı yapılmıştır.

 Köy Aile Hekimi Doktor Cengiz KARAGÖZ  Perşembe Saat: 13.30-17.00 saatleri arasında gelmekte 700 hasta kayıtlı bulunmaktadır. Perşembe günü köyümüzde 50-65 tane hastaya bakmaktadır.

 Diğer günler Aile hekimimiz  Umurlu Bucağında görevini sürdürmektedir.

 

Aile Sağlığı Elemanı Ebe Yasemin YORULMAZ , Perşembe günü Aile hekimi ile görevini sürdürmektedir. Aşı hizmeti v.b bütün sağlık problemlerinde yardımcı olmaktadır. Yasemin ebe aynı zamanda köyümüzün yetiştirdiği gençlerdendir.

 

 

     

 Köyümüz aile hekimi Doktor Cengiz KARAGÖZ ve Ebe Yasemin YORULMAZ  görev başında 

                                                       

 

 Köyümüzden hastalar bekleme salonunda sıra beklerken

       Ayşe UYAR köyümüz sağlık evi ebesidir. Perşembe günü hariç diğer günlerde köyümüzde tek başına hizmet vermektedir. Sağlık evi lojmanında kalmaktadır. Hizmet alanı: Öncelikli olarak Hamile kadınlar , bebek ve çocukların sağlık sorunları gelmektedir. Pansüman, tansiyon ölçme, iğne yapma serum takma gibi görevleri de yerine getirmektedir. Ayrıca köylüye sağlık problemlerinde ilgili yerlere yönlendirme bir neyi  sağlıkla ilgili danışmanlık hizmeti vermektedir.

 

    

Sağlık evi bahçesi çocuk oyun parkı eski Aydın Valisi Mustafa Malay tarafından törenle açılmıştır.

 İmamköy çocukları parkta oynayacak

 Aydın Belediyesi tarafından merkez İmamköy’e yaptırılan çocuk parkı törenle hizmete açıldı.

Açılışa Vali Mustafa Malay, Belediye Başkanı İlhami Ortekin, Alay Komutanı Albay Murat Kavas, köylüler ve davetliler katıldı. Örnek köy çalışmaları kapsamında kısa sürede köyün çehresinin değiştiğini belirten köy muhtarı Celal Ece, parkın ve köy içi düzenlemesinin yapılmasında emeği geçen herkese teşekkür etti. Parkın açılışı, Vali Malay’ın sık sık ziyaret ettiği köyün maskotu haline gelen ve özel günlerde sürekli Vali Malay tarafından hediye edilen yöresel efe kıyafetleriyle dolaşan Muhammet Aydoğdu tarafından yapıldı. 65 yaşında olmasına rağmen bir çocuk gibi sevilen Aydoğdu, açılışı yaptıktan sonra salıncaklara bindi. Vali Mustafa Malay, Muhammet Aydoğdu’yu bir süre salladıktan sonra parkın bakım ve koruma işlerini de kendisine verdi.

25 Nisan 2006 kent haber yayını

 

Köyümüz çocuklarından Esmanur TOPAL ve Nigar YÖRÜK

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>