Doğal Güzellikleri İle İmamköy Eski Ilıcası, ve Yeni ılıca İmamköy mesire alanı hakkında (Doğa Oteli ) ve Restorant ve Bungalov evleri ile hizmete açılmıştır.

 

İmamköy Eski Ilıcası (Yukarı Ilıca) Roma ve Bizans döneminden çok önemli eserlerin var olduğu bir yerdir.  Ilıca olarak kullanılan şifalı  kükürtlü suyunun içerisinde çeşitli yararlı mineraller bulunmaktadır ve kadın hastalıkları, cilt hastalıkları bağırsak hastalıkları gibi birçok hastalığa iyi gelmektedir.

 EFELER İMAMKÖY DOĞA OTELİ ve RESTORANT HİZMETE AÇILMIŞTIR.

Doğa Oteli 25.09.2023 tarihinden itibaren hizmet vermektedir. Otelden ve mesire alanından bazı fotoğraflar.

Havuz


Yeni Ilıca (Mesire alanı) Eski Ilıca’nın suyunun bir kolu da buradan akmaktadır. Şu anda eskiden yapılan odalar yıkılmış,  Dere kenarında bungolow  odalar yapılmıştır. İmamköy kaplıcası termal otel olarak da kullanılabilir.  Suyu kükürtlüdür. Birçok derde devadır. İmamköy kaplıcasının suyu içilir. İçildiğinde bağırsakların iyileşmesini sağlar. İmamköy kaplıcasının suyu 36 derecedir. İmamköy kaplıcası Aydın İli Efeler mahallesi  sınırları içinde yer alır. Kaplıca -Otel mesire alanı İmamköy’e uzaklığı 1 kilometredir. Aydın merkez uzaklığı ise 6-7 kilometredir.

Bungalov odalar

 

            

Havuzlar duş kabin
Yol ve giriş
Yol ve giriş

Bir cevap yazın

error: İçerik korumalıdır!