Doğal Güzellikleri İle Efeler Belediyesi İmamköy Ilıcası, Mesire Alanı

20180728_205625

 

                   İmamköy Eski Ilıcası (Yukarı Ilıca) Roma ve Bizans döneminden çok önemli eserlerin var olduğu bir yerdir. Geçmişte ılıca olarak kullanılan kükürtlü suyunun içerisinde çeşitli yararlı mineraller bulunmaktadır ve kadın hastalıkları, cilt hastalıkları bağırsak hastalıkları gibi birçok hastalığa iyi gelmektedir. Fakat buranın şu an için gerekli bakımları yapılmamıştır.

20180513_114339

Yeni Ilıca (Mesire alanı) Eski Ilıca’nın suyunun bir kolu da buradan akmaktadır. Şu anda eskiden yapılan odalar yıkılmış, yenisi daha faaliyete geçmemiştir. Şu anda boru ile su dışarı akıtılmaktadır

            Altı dönümlük bir araziyi kapsayan İmamköy mesire alanı doğal güzellikleri yüzyıllık çınar ağaçlarının ortasından derenin akması, yeşilli bol insanı dinlendiren dere suyunun sesiyle güzel keyifli bir gün geçireceğiniz bir yerdir. Çocukların doğal ortamda oynayabileceği alanlar da mevcuttur.

Yeşili bol olan mesire alanı, mevsimin değiştirdiği bitki örtüsüyle doğaseverler için görsel bir şölen sergilerken ortasından akan su ile seyrine doyumsuz bir doğa harikası oluşturarak, güzelliğiyle de dikkatleri üstüne çekmektedir. Seyrine doyumsuz bir manzara keyfi de yaşatan İmamköy Mesire Alanı mutlaka görmenizi tavsiye ederim.

       Bu doğa ortamını mutlaka görün dedim. Hoşça  kalın…

20180815_124936

 

 20180514_144536 resim 3

 

 

 

 

 

Mesire Alanı Açılış Töreninden Bir Kare

 

 

 

 

İmamköy Mesire Alanının Açılış Töreni Efeler Belediye Başkanı Mesut ÖZAKCAN yapmıştır.

DOĞA HARİKASI MESİRE ALANINA GÖRKEMLİ AÇILIŞ

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>