Eğitim (İmamköy İlköğretim Okulu)

İMAMKOY İLKOKULU YENİ BOYANMIŞ HALİ İLE             TARİHÇE

 [dc]İ[/dc]mamköy ilköğretim okulu, 1944 yılında başlanıp, iki sınıf bir lojman olarak inşaatı tamamen köylüler tarafından imece usulü ile  yapılarak 1946 yılında eğitim-öğretime açılmıştır. Bu tarihten önce ise eğitim-öğretim çağına gelen çocuklar tren veya yaya olarak gittikleri Aydın ve Umurlu’da eğitim görmüşlerdir. Bu şekilde eğitim görüp doktor, öğretmen ve subay olan pek çok köylümüz bulunmaktadır.

k_23154756_t503225

       Tek öğretmenle öğretime başlayan okul, 1969 yılında dört öğretmen kadrosuna kavuşmuştur. 1969 yılında büyük bir tadilat geçirerek, yeni tip modern okul haline gelmiştir.  Tadilat esnasında öğrenciler köy kahvelerinde eğitim-öğretime devam etmişlerdir. Yeni tip modern okul haline gelen okulda üç sınıf, bir müdür odası ve bitişikte bir lojmandan meydana gelmektedir. Okul 5605 m2 ‘lik bir arsaya sahiptir. Okulun oturduğu alan 251 m2 dir. Okulumuzun tapusu köy tüzel kişiliğine aittir. Okulumuz kalorifer  ile  ısınmaktadır.

               1969 yılındaki öğretmenler

Müdür Şükran KÜÇÜKSER      Öğr.Metmet BÖLÜK      Öğr. Zeliha ÜZEREK

GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE İMAMKÖY İLKÖĞRETİM OKULU ÖĞRETMENLERİ

Habip Öğretmen, Şükran Küçükser, Mehmet Bölük, Rahmi Yılmaz, Zeliha Üzerek, Emine öğr, Hasan Öğr, Özen öğr, Nuray Fidan, Adnan  Sarıbıyık,  Murat Bağcık, Zehra Bağçık, Mehmet Sayar, Turgut Ceyhan, Sabret Bilmez, Ender Tokmak, Esma Çeliktir.

Eksik kalan öğretmen listesi okuyucular tarafından tamamlanması dileyiyle…… 

          İmamköy İlköğretim Okulu ilk mezunlarını 1951 yılında vermiştir. Okula 1985 yılında ek olarak bir depo, bir kömürlük ve yeni tuvaletler yapılmıştır.

Okula ait bir basketbol ve birde voleybol sahası bulunmaktadır. İmamköy İlköğretim Okulu’na 27.09.2011 tarihinde ilk defa ana sınıfı açılmıştır. İmamköy´ ünde bulunan ikinci ilkokul olan İmamköy-Gölcük İlkokulu 25.01.2013 tarihinde kapatılmıştır. Öğrencileri İmamköy İlkokulu´ na nakil edilmiştir.

           Şu  anda   İmamköy İlkokulu’nda  Anasınıfı , 1. , 2. ,  3. ve 4.  sınıflar  eğitim  –  öğretim  görmektedir.Birleştirilmiş sınıflı eğitim verilmektedir.1. ve 2. sınıflar birlikte , 3. ve 4. sınıflar birlikte eğitim-öğretim görmektedirler.

           Öğrenciler  İmamköy gölcük mahallesinden  kendi   imkanları ile  servis tutarak  gelmektedirler.  İmamköy  İlkokulu’nun     5. , 6.  , 7.  ve  8.  sınıf  öğrencileri  ise  “  Avukat Cemal Aldemir  Ortaokulu’na taşımalı gitmektedir. 

            İmamköy İlköğretim Okulu’nun 3 kadrosu vardır. Bir müdür 1 öğretmen,  anasınıf öğretmeni görev yapmaktadır.

             Sınıf Öğretmeni Esma ÇELİK Öğrencilerle birlikte

   

 II. Dönem İmamköy Ana sınıf öğretmeni Didem ÖZTÜRK öğrencileri ile birlikte

     Okulumuzdan emekli olan Filiz öğretmen öğrencileriyle birlikte

   

         1972-1973 Eğitim öğretim yılı öğrencileri

Okul’un Yoldan Görünümü  

     

Basketbol Potası Yenilendi

İmamköy ilköğretim Okulunda 29 Ekim 2012  Cumhuriyet  Bayramı Kutlamaları

İstiklal Marşının öğrenciler,öğretmenler ve köy halkının katılımı ile okunması, akabinde okul Müdürü Ender Tokmak tarafından günün anlam ve öneminin anlatılması, Ana sınıf öğrencilerimizden başlamak üzere Cumhuriyet Bayramı şiirlerinin okunması ile tören son bulmuştur. 

 

 23 Nisan 2013 tarihindeki kutlama töreni

   1958 ve daha aşağı doğumlular resimdekiler

    İmamköy ilkokulu1946  yıllında eğitim ve öğretime açılmıştır. Daha önceleri çocuklar eğitimlerini trenle veya yaya gitmek suretiyle Umurlu bucağı ve Aydın ilimize giderek  eğitimlerini sürdürmüşlerdir. Bu yıllarda köyümüz çevre köyler arasında eğitim düzeyi en yüksek olan köyler arasında geliyormuş, Memur, Öğretmen, Sağlıkçı, Doktor, Subay, Mühtü, Pilot, meslek sahipleri çıkmıştır.

Tadilat olan köyümüz ilk okulu

Köyümüz Öğrencilerinin İzmir Doğal Yaşam Parkı ziyaretleri

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>