İmamköy İlköğretim Okulu Dünden Bugüne (Tarihi ve Bugünü)Kimler Yetişti Kimler Hz: N. Karabulut

         

TARİHÇE

İmamköy ilköğretim okulu, 1944 yılında başlanıp, iki sınıf bir lojman olarak inşaatı tamamen köylüler tarafından imece usulü ile  yapılarak 1946 yılında eğitim-öğretime açılmıştır. Bu tarihten önce ise eğitim-öğretim çağına gelen çocuklar tren veya yaya olarak gittikleri Aydın ve Umurlu’da eğitim görmüşlerdir. Bu şekilde eğitim görüp doktor, öğretmen ve subay olan pek çok köylümüz bulunmaktadır.

Kalabalık bir okul arkadaki yaşlılar kimler ?

       Tek öğretmenle öğretime başlayan okul, 1969 yılında dört öğretmen kadrosuna kavuşmuştur. 1969 yılında büyük bir tadilat geçirerek, yeni tip modern okul haline gelmiştir.  Tadilat esnasında öğrenciler köy kahvelerinde eğitim-öğretime devam etmişlerdir. Yeni tip modern okul haline gelen okulda üç sınıf, bir müdür odası ve bitişikte bir lojmandan meydana gelmektedir. Okul 5605 m2 ‘lik bir arsaya sahiptir. Okulun oturduğu alan 251 m2 dir. Okulumuzun tapusu köy tüzel kişiliğine aittir. Okulumuz kalorifer  ile  ısınmaktadır.

               1969 yılındaki öğretmenler

Müdür Şükran KÜÇÜKSER      Öğr.Metmet BÖLÜK      Öğr. Zeliha ÜZEREK

GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE İMAMKÖY İLKÖĞRETİM OKULU ÖĞRETMENLERİ

Habip Öğretmen, Şükran Küçükser, Mehmet Bölük, Rahmi Yılmaz, Zeliha Üzerek, Emine öğr, Hasan Öğr, Özen Öğr, Nuray Fidan, Adnan  Sarıbıyık,  Murat Bağcık, Zehra Bağçık, Mehmet Sayar, Turgut Ceyhan, Sabret Bilmez, Ender Tokmak, Esma Çeliktir.

Eksik kalan öğretmen listesi okuyucular tarafından tamamlanması dileyiyle…… 

          İmamköy İlköğretim Okulu ilk mezunlarını 1951 yılında vermiştir. Okula 1985 yılında ek olarak bir depo, bir kömürlük ve yeni tuvaletler yapılmıştır.

Okula ait bir basketbol ve birde voleybol sahası bulunmaktadır. İmamköy İlköğretim Okulu’na 27.09.2011 tarihinde ilk defa ana sınıfı açılmıştır. İmamköy´ünde bulunan ikinci ilkokul olan İmamköy-Gölcük ilkokulu 25.01.2013 tarihinde kapatılmıştır. Öğrencileri İmamköy İlkokulu´na nakil edilmiştir.

           Şu  anda   İmamköy İlkokulu’nda  Anasınıfı , 1. , 2. ,  3. ve 4.  sınıflar  eğitim  –  öğretim  görmektedir. Birleştirilmiş sınıfla eğitim verilmektedir. 1. ve 2. sınıflar birlikte , 3. ve 4. sınıflar birlikte eğitim-öğretim görmektedirler.

           Öğrenciler  İmamköy gölcük mahallesinden  kendi   imkanları ile  servis tutarak  gelmektedirler.  İmamköy  İlkokulu’’nun     5. , 6.  , 7.  ve  8.  sınıf  öğrencileri  ise  “ Aydındaki bir Ortaokula taşımalı gitmektedir. 

            İmamköy İlköğretim Okulu’nun 3 kadrosu vardır. Bir müdür 1 öğretmen,  anasınıfı öğretmeni görev yapmaktadır.

             Sınıf Öğretmeni Esma ÇELİK Öğrencilerle birlikte

   

     Okulumuzdan emekli olan Filiz öğretmen öğrencileriyle birlikte

   

         1972-1973 Eğitim öğretim yılı öğrencileri

Okul’un Yoldan Görünümü  

        1958 ve daha aşağı doğumlular resimdekiler

 Eski Öğrenciler

AgfaPhoto

Tören başlamadan köy sokaklarında Bayrak ve Atatürk Fotografı önde çocuklar gezer sonra İstiklal maaşı okunur şenlik kutlamaları başlardı. 

Folklor ve Müzik ekibi 

1964-ve 1967 Doğumlular

Bir cevap yazın

error: İçerik korumalıdır!